Staňte sa našim partnerom | Podpor skauting
18636

Staňte sa našim partnerom

Voľný príspevok

Slovenský skauting je organizácia s dlhoročnou históriou. Počas nášho fungovania sa nám úspešne darí napĺňať naše ciele. Pridajte sa k nám na ceste za kvalitným vzdelávaním mládeže na Slovensku.

Ak sú vám naše myšlienky a poslanie blízke radi by sme s vami spolupracovali na zlepšovaní organizácie. V skautingu máme radi výzvy a napredovanie. Aby sme však mohli realizovať nové a kvalitnejšie programy pre mládež potrebujeme vašu pomoc a podporu. Budeme radi ak nás v prípade záujmu budete kontaktovať a nájdeme spoločnú cestu za našimi cieľmi.

Čo je skauting?

Skauting je združenie, ktoré sa snaží o celistvý rozvoj osobnosti. Či už chcete posúvať hranice svojej komfortnej zóny, vzdelávať sa v rôznych oblastiach, alebo spoznávať nové krajiny a kultúry, skauting je tu pre vás. Skauting je otvorený každému bez rozdielu pohlavia, veku, rasy či vierovyznania.

Členovia Slovenského skautingu sa vďaka organizácii rôznych akcií a podujatí učia samostatnosti, komunikácii, ale aj práci v skupine. Skauti sa tiež učia vzájomnej tolerancii a podpore. V neposlednom rade skauting učí vzťahu k prírode a nášmu životnému prostrediu a jeho ochrane.

Poslaním Slovenského skautingu je pomôcť mladým ľuďom dosiahnuť ich plný fyzický, intelektuálny, sociálny a duchovný rozvoj ako jednotlivcov, tak aj zodpovedných občanov a aktívnych členov miestnych, národných a medzinárodných spoločenstiev.
skauting-klub-priatelov-skautingu-vyjadrenie-sveda

„Len ťažko si viem predstaviť svoj pracovný a súkromný život bez skautingu. Zážitky, ktoré sme s priateľmi zažili, problémy, ktoré sme sa naučili riešiť a výzvy, pred ktorými sme necúvli nás všetkých posunuli ďalej. Dnes sú z vysmiatych deciek, ktoré behali po horách, vymýšľali hry alebo vzdelávali deti v osadách architekti, chirurgovia, právnici či dátoví analytici. Aj preto sa oplatí podporiť skauting, lebo pomáha vytvárať zážitky, priateľstvá a hodnoty na celý život. Vďaka vašej podpore bude môcť kúzlo skautingu zažiť viac detí, napríklad aj z ekonomicky slabších rodín.“

Pavol Šveda, dobrovoľník a zakladateľ vzdelávacích a programových kurzov v Slovenskom skautingu

Téma roka 2020: Vzdelávanie
Téma roka 2020: Vzdelávanie

Firemné dobrovoľníctvo

Do našich projektov sa v rámci rozvoja spoločensky zodpovedného podnikania a firemného dobrovoľníctva zapájajú aj zamestnanci firiem.

Ako by sa vaši zamestnanci mohli zapojiť?

• záchrana našich historických a kultúrnych pamiatok a hradných zrúcanín
  • pomoc pri obnove skautských mládežníckych klubovní
  • aktívna účasť na našich akciách pre deti a verejnosť
  • čistenie a obnova prírodných rezervácií a lesov
  • podpora vzdelávania mladých lídrov
  • lektorská a poradenská pomoc našej organizácii, …

V prípade Vašich špecifických požiadaviek a návrhov vieme po vzájomnej dohode zorganizovať aj iný typ lokálnych a komunitných miniprojektov, do ktorých by sa bolo možné zapojiť. Príležitostí je veľa a v rámci možností sa snažíme rozširovať portfólio našich aktivít.

Materiálna pomoc a služby

Okrem finančných darov a dobrovoľníctva budeme radi ak nás podporíte aj materiálne. V prípade ochoty podporiť nás sa potešíme napríklad týmto položkám: počítače, tlačiarne, vybavenie kancelárií, rôzne druhy outdoorového materiálu ai. alebo poskytnutím akéhokoľvek druhu služieb ako je prenájom školiacich priestorov, kurzy a školenia pre dobrovoľníkov alebo špecializovaná odborná pomoc „pro bono“.

Špecifickým typom pomoci môže byť poskytnutie najrôznejších zliav a benefitov pre našich členov, ktoré sa viažu na náš skautský členský preukaz.

Ďakujeme za Vašu ochotu a záujem.
Radi Vás privítame ako partnera.

Posuňte to ďalej!

Ak viete o niekom, koho by naše aktivity zaujali, neváhajte našu organizáciu zdieľať na sociálnych sieťach.

Zdieľania